rok 1996



2. února    úterý    Hromnice

19.00    P. Maria Vítězná

František Picka (1873-1918): Missa F-dur, op.17  (Gloria)
Adalbert Říhovský (1871-1950 ): Missa Pastoralis, op. 9   (Credo, Sanctus, Benedictus, Agnus)
Adalbert Říhovský: O salutaris hostia
A. Leitner (19. st.): Diffusa est gratia

sóla, sbor a varhany



4. února    neděle

9. 30    velechrám sv. Víta

Adalbert Říhovský (1871-1950): Missa Pastoralis, op. 9
Adalbert Říhovský: O salutaris hostia
A. Leitner (19. st.): Diffusa est gratia

sóla, sbor, orchestr a varhany



25. února    1. neděle postní

10.30    P. Maria Vítězná

Bohumil Kašpar ( ): Missa in Dom. Adventus et Quadragesimae
Jan Wowes (1885-1945): In nomine Jesu

sbor bez průvodu



19. března    úterý    sv. Josef

19.00    P. Maria Vítězná

František Picka (1873-1918): Missa F-dur, op.17
Adalbert Říhovský (1871-1950): O salutaris hostia

sbor a varhany



7. dubna    neděle    Hod Boží velikonoční

10.30    P. Maria Vítězná
18.30    sv. Jiljí

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Missa in C "Korunovační"
Jan Nepomuk Škroup (  ): Terra tremuit

sóla, sbor, orchestr a varhany



16. května    čtvrtek    Nanebevstoupení Páně

18.00    Strahov

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Missa brevis in C  "Orgelsolomesse"
Jindřich Voves (1873-1905  ): Viri Galilaei

sóla, sbor, orchestr a varhany



26. května    neděle    Hod Boží Svatodušní

10.30    P. Maria Vítězná

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Missa brevis in C  "Orgelsolomesse"
František Picka (1873-1918 ): Confirma hoc Deus

sóla, sbor, orchestr a varhany



6. června    čtvrtek     Boží Tělo

19.00    P. Maria Vítězná

František Picka (1873-1918): Missa F-dur, op.17

sbor, orchestr a varhany



24. června    pondělí    koncert

18.00    Sv. Mikuláš na Starém Městě

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Missa brevis in C  "Orgelsolomesse"

sóla, sbor, orchestr a varhany



16. července    úterý    P. Marie Karmelské

17.00    sv. Benedikt

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Missa brevis in C  "Orgelsolomesse"
Adalbert Říhovský (1871-1950): O salutaris hostia, Lauda Sion Salvatorem

sóla, sbor, smyčce a varhany



15. srpna    čtvrtek    Nanebevzetí P. Marie

19.00    P. Maria Vítězná

František Xaver Brixi (1732-1771): Missa brevis in G
Anonym alžbětínský (18. st.): Beata es Virgo
Adalbert Říhovský (1871-1950): O salutaris hostia

sóla, sbor, smyčce a varhany



15. října    úterý    Sv.Terezie

19.00    P. Maria Vítězná

František Xaver Brixi (1732-1771): Missa brevis in G
Jan Wowes (1885-1945): Filiae Regum
František X. Thuri: O salutaris hostia

sóla, sbor, orchestr a varhany



2. listopadu    sobota    Dušičky

9.00    P. Maria Vítězná

Jan Vitásek (1770-1839): Requiem in Es

pro sóla, sbor, velký orchestr, varhany



24. listopadu    neděle    Krista Krále

10.30    P. Maria Vítězná

Joseph Haydn (1732-1809 ): Missa in G "Sancti Nicolai"

pro sóla, sbor, orchestr, varhany



6. prosince    pátek    sv. Mikuláš

17.00    Sv. Mikuláš na Malé Straně

Joseph Haydn (1732-1809 ): Missa in G "Sancti Nicolai"

pro sóla, sbor, orchestr, varhany



25. prosince    středa    Hod Boží vánoční

10.00    P. Maria Vítězná

Václav Jan Kopřiva (1717-1774): Sacrum Pastorale
Tomáš Norbert Kautnik (1698-1775): Hej, hej, jeden i druhej

pro sóla, sbor, orchestr, varhany



6. ledna    pondělí    Zjevení Páně

18.30    Sv. Jiljí

Václav Jan Kopřiva (1717-1774): Sacrum Pastorale
Jan Lohelius Oehlschlagel (1724-1788): Invitatio Pastorum

pro sóla, sbor, orchestr, varhany



12. ledna    neděle    Křtu Páně

9.00    sv. František u Křižovníků
18.00   Strahov

Václav Jan Kopřiva (1717-1774): Sacrum Pastorale
Jan Lohelius Oehlschlagel (1724-1788): Invitatio Pastorum

pro sóla, sbor, orchestr, varhany